Одяг київщини

Рис. Чоловік з Київщини.

Сорочка з вишитою манишкою; шаровари з тонкого синього сукна; широкий пояс, зав'язаний з лівого боку; свита з брунатного сукна, обведена жовтим шнурком; сіра смушева шапка; чоботи з юхтової шкіри.

Рис. Молодиця з Київщини.

Сорочка вишита настилом і хрестиками; ткана плахта і фартушок; червоний пояс з китицями, що звисають збоку; вишитий очіпок; намисто з дукачами; юпка з ковтун- цями; червоні сап 'янці.

Дівчина з Київщини.

Вишита сорочка; крилата плахта; тканий у смужки червоний фартушок; червоний пояс, зав'язаний з двох боків ключками; вінок середньої величини; впорядковане намисто; червоні черевики.

Три узори для рукавів. Перший виконано прямим настилом, середній — скісним настилом і хрестиками, нижній — прямим настилом і хрестиками. Червоний узір обкинений чорними нитками. Вузькі узори для подолу сорочки, обшивки й манжетів.

Кордони Київщини змінювалися. Головні місцевості: Київ, Канів, Біла Церква, Богуслав, Васильків, Ірпінь, Переяслав-Хмельницький, Фастів, Чорнобиль, Яготин.

Описуємо центрально-київське вбрання, що має особливий характер. Північно-київське має прикмети поліського, а південно-київське — полтавського.