Одяг північної буковини

Чоловік з Півн. Буковини.

Довга злегка вишита сорочка поверх вузьких полотняних штанів; широкий черес на 3-4 пряжки, ткана торбина ,тайстра” на смугастій крайці; короткий прикрашений кептар ,цурканка"; солом’яний капелюх, прикрашений штучними квітами; коротка свита з брунатного сукна ,сердак”, вишита на швах темночервоною волічкою; чорні чоботи з заверненими халявами.

Дівчина з Півн. Буковини.

Сорочка вишита хрестиками, поверхницею, обміткою, стебнівкою і ланцюжком; темна обгортка, виткана у смужки; широкий узористий пояс, підіткнутий ззаду; довгий кептар ,,мунтян", обведений смушком; заплетена в одну косу, на голові ,,капелюшиння", сплетене з стебел жита і покрите стрічками; кілька низок справжніх коралів, нижче низка ,,сальб” (великих монет); чоботи.

Три узори вишивки на рукави. Перший — хрестиками, обкидкою й ланцюжком різнокольоровими нитками, часом також золотими або срібними. Середній — морщинка, як і у вишивці з Поділля. Нижній вишитий скісними смугами хрестиками і стебнівкою на всю довжину рукава.

Північна Буковина кліматом, природою й побутом населення споріднена з Поділлям. Північною границею її є річка Дністер від місцевости Городниці аж до містечка Сокиряни. На заході межує з Івано-Франківською областю аж до річки Прут і далі до місцевостей Миліїв та Іспас. Звідсіля границя йде рівнобіжно до течії Дністра через місцевості Карапчів на південь від м. Чернівці аж до Новоселиці та звідсіля далі на схід аж до містечка Сокиряни. Рельєф північної Буковини рівнинний, а на півдні — горбкуватий.

У давнину буковинську землю заселило плем’я тиверців, що їх за князя Олега приєднали до Київської держави. Після її занепаду у XIII ст. Буковина належала до Галицько-Волинської держави. З кінцем XIV ст. князівство Молдавії підкорило її і з ним незабаром попала під турецьку зверхність. У 1772 р. була приєднана до Австро-Угорщини.

Довгі століття відокремлення від українського материка не змінили мови й побуту населення, вони такі як і у сусідів подолян. Одначе одяг буковинців має певні відмінності. Він зберіг до теперішніх часів деякі ознаки візантійського орнаменту.