Одяг підляшшя

Чоловік з Підляшшя.

Сорочка з тканим орнаментом на комірі, з правого боку пазухи і на манжетах; зимові вовняні штани ,,холошні". безрукавка (камізелька) з такого ж матеріалу; солом 'яний капелюх; сукман з брунатної вовни, підперезаний тканим поясом; шкіряні постоли з волоками.

Молодиця з Підляшшя.

Сорочка виткана чорно-червоним узором; смугаста ткана спідниця (фартух); фартушок витканий у поперечні смуги; безрукавка (горсет), прикрашена вишивкою; чепець (каптур) з узористого шовку, викінчений двома стрічками; намисто з кольорового скла; білі панчохи і чорні півчеревики.

Узір на рукави, що його ткали ,,з переборами" червоними й чорними нитками (зображений вишивкою). Смуги вишиті стебловим швом через одну нитку (починають щоразу з того самого боку). Середина узору вишита перетинанням.

Границі Підляшшя: зі сходу річка Буг, яка пливе в напрямі північного заходу; на півночі від Берестя Литовського границя переходить на захід через місцевості Янів Підляський і Константинів, а тоді повертає на південний захід до Радиня Підляського, переходить на схід до Парчева і Славатич аж до ріки Буг.

Головні місцевості цього простору: Берестя, Янів Підляський, Славатичі, Константинів, Радинь, Парчів, Біла Підляська. Згідно з домовленням після II світової війни, границя УРСР іде по річці Буг, тому Підляшшя відійшло до Польської народної республіки. Тоді то переселено частину українського населення до УРСР і на колишні німецькі землі. Одначе частина населення залишилась, а дехто згодом повернувся на рідні землі.

Ці окраїнні наші землі небагаті. Ґрунт неврожайний, промислу немає, ліси у великій мірі вирубані.

Народне вбрання на Підляшші має особливі ознаки. Подібно як на Поліссі, тут розвинулося ткацтво і досягнуло такої досконалосте, що ручно виткані тканини виглядають як фабричні.