Одяг харківщини

Молодиця з Харківщини.

Сорочка, вишита прямим настилом, виколкою, косичкою і зерновим виводом; одинча плахта, синій шовковий фартушок; брунатна вишита свита, легко приталена; очіпок поширений вгорі, перев’язаний узористою стрічкою; червоні сап’янці.

Узір на рукави сорочки, вишитий прямим настилом, виколкою, косичкою й зерновим виводом небіленими нитками. Вузькі узори на обшивку та манжети.

Ця частина України на північному сході. Її границя проходить повз міста Богодухів, Коломак і Красноград, повертає на південний схід до Лозової, звідсіля йде на північний схід до Ізюму та Куп’янська. На півночі від Великого Бурлука і Вовчанська іде на захід аж до Золочева. Через Харківщину пропливає Дінець, що вливається у ріку Дін. Головне місто Харків.

Харківщину доволі пізно заселили через постійні напади татар. Щойно з початку XVIII ст. поселю- валися тут втікачі з Правобережжя і     східної Полтавщини. Як минуло татарське лихоліття, тут розминулися міста, які населяли в основному купці та ремісники. В Харкові почав зосереджуватися промисел.

Одяг на Харківщині постав під впливом полтавського. Та він не має такого випрацювання й колориту, а більш практичний, відповідно до обставин. З огляду на пізніше заселення, тут менше розвинувся домашній промисел.