Одяг яворівщини

Чоловік з Яворівщини.

Сорочка вишита на комірі білими воскованими нитками; штани з білого полотна; вузький ремінь на одну або дві пряжки; ,кабат” вишитий спереду скісним настилом і стебнівкою; солом'яний капелюх з низькою головкою; чорні чоботи.

Молодиця з Яворівщини.

Вишита сорочка; спідниця ,щорц", виткана у кольорові вовняні смужки; фартушок (запаска) у складки з широким вишитим узором; плетений пояс; вишита безрукавка (камізоля) з синього сукна; голова оповита ,бавницею”, вишитою скісним настилом: поверх неї хустка, вишита хрестиками або гаптом; темно-червоні сап’янці.

Бавниця, святковий убір голови, вишита прямим настилом і шнурочком теплими кольорами.

Вгорі викінчена тороками одного кольору.

Узір на рукави жіночої сорочки хрестиком, півхрестиком червоними й чорними нитками. Вузькі узори на комір і манжети.

На північний захід від Львова лежить містечко Яворів. Воно було колись на шляхах Львів — Ярослав і Варшава

— Кам’янець-Подільський. Це сприяло розвиткові ремісництва. Територія Яворівщини невелика. До неї належать містечка: Городок, Мостиська, Краківець, Немирів.

Природні умови — ліси, неврожайна земля. Це дало підставу до розвитку домашнього промислу. У 1896 р. засновано ремісничу школу виробу дитячих іграшок, а рік пізніше — школу мережива. У 1947 р. їх об’єднано у школу художнього ремесла. В околиці розвинувся промисел виробу мистецьких тканин та вибійки.

Одяг на Яворівщині відрізняється від одягу сусідів тим, що його вишивали особливим яворівським стібком яскравими кольорами.