Чумацький шлях

Дороговказом для чумаків у їхніх степових мандрах - зоряною дорогою - служив Молочний Шлях («Млечный Путь» - рос.), який чумаки назвали Чумацьким Шляхом.

Про Чумацький Шлях збереглося багато переказів і легенд. Ніби перші чумаки, їдучи з Криму, позначили дорогу сіллю, яка сипалася з дір в мажарах. Господь переніс соляну дорогу на небеса. З того часу

чумаки знали шлях по сіль і додому. Ще вважали, що Чумацький Шлях - небесна дорога для людських душ. Праведні душі летять по цій дорозі в рай, а грішні - до пекла. Слугує Чумацький Шлях і птахам: по ньому вони восени відлітають до теплих країв, а весною повертаються.

Відома ще старовинна назва Чумацького Шляху: Становище, Стан. Ніби колись татарка напувала молоком свою дитину і ненароком пролила, воно розлилося на всі боки і забарвило півнеба білим. У давнину вірили, що Становище вщерть наповнене татарами, що вони там станом стали і саме звідти роблять свої набіги.

Молочний Шлях - велетенська система зірок, “зоряне місто”, куди входить і Сонце. Від грецького “галактіос”

- молочний - зоряна система, основою якої є Молочний Шлях, отримала назву - Галактика. Таких зоряних систем у Всесвіті багато. У нашій Галактиці - більше сотні мільярдів - по 20 зірок на кожного жителя Землі.