Кігачі

Так слов'яни називали Пояс Оріона. Кігачі - це п’ятеро казкових братів, які з величезною швидкістю на своїх колісницях об’їжджають небо. Коли вони зупиняються на відпочинок, то на Землі співають перші півні. За переказами, Кігачі - ті ж самі люди, тільки на зріст і на силу велетні.

Сузір’я Оріона має ще назву Плуг. У свято Різдва це сузір’я ніби “лежить" над горизонтом. Появу сузір’я Плуга на небі давні слов’яни пояснювали як початок роботи небесного коваля (бога Сварога) над виготовленням символічного Золотого Плуга. На Різдво небесний Плуг падає на Землю у дарунок людям від бога. За переказами, Золотим Плугом Сварога у сиву давнину слов’яни навчилися обробляти землю. З цим пов’язаний обряд внесення плуга або якихось його деталей звечора проти Різдва до хати. Плуга, а пізніше його деталі разом зі снопом-Дідухом ставили на Покуті і вшановували.

Є зірки-велетні і зірки-карлики. Є зірки, які знаходяться у такому ущільненому стані, що чайна ложка їхньої речовини важила б на Землі мільярд тонн, тобто була б еквівалентна за масою 200 мільйонам слонів. Якби Земля ущільнилася до такого стану, в поперечині вона була б усього 100 метрів.