Комети

Комети в народі називали: «хвостаті зірки”, «віхи", «мітли”. У пізніші часи вважали, що комети насилає Бог, щоб застерегти людей: якщо не будуть жити в гармонії з природою - настане кінець світу. Взагалі, у давні часи кометам надавали великого значення: вважалося, що поява комети на небі передбачає важливі події, але завжди нещасливі - війну, повальні хвороби, неврожай, повінь, голод. За повір’ями, комета червоного кольору віщує війну; біла - голод чи епідемію. Людина, яка уві сні побачить комету, неодмінно посвариться із своїми рідними, друзями.

Окрім передвістя лиха, комети, стовпи різного кольору, кола навкруг Сонця сповіщають про різку зміну клімату. “З’являються комети перед тим, коли повинна статися загальна біда... Кола і стовпи біля сонця і місяця віщують: влітку - вітер, а взимку- мороз” (Павло Чубинський).

Ядро комети складається з водяної пари та замерзлих газів, змішаних з кам'яними та металевими частинками. Коли комета наближається до Сонця, ядро випаровується, утворюючи хвіст. Під тиском сонячних променів хвіст завжди спрямований до Сонця, і комета рухається хвостом уперед.